Skip links

Technologia

Ekologia i bezpieczeństwo

Oddychające, specjalnie suszne drewno, wełna mineralna i akustyczna – te i pozostałe materiały użyte przy budowie i ociepleniu domu szkieletowego gwarantują unikalny, zdrowy mikroklimat dla Ciebie i Twoich bliskich

Przekrój ściany zewnętrznej

Ściany domu szkieletowego zbudowane są z wielu warstw materiałów trwałych i ognioodpornych, naturalnie ciepłych. Te charakteryzują się również doskonałą wentylacją i odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz budynku.

budowa ściany domu szkieletowego
Grubość ściany zewnętrznej

W przypadku technologii murowanych ściany zewnętrzne często przekraczają 50cm, natomiast w konstrukcji szkieletowej z reguły nie przekroczą 35cm. Nie oznacza to jednak, że są one słabszej konstrukcji czy gorzej utrzymują ciepło w budynku. Przeciwnie: materiały wykorzystane do konstrukcji ścian charakteryzują się znacznie niższym współczynnikiem przenikania ciepła.

strop domu szkieletowego

Przekrój stropu

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów izolacyjnych i wygłuszających, strop domu szkieletowego posiada takie same właściwości akustyczne jak strop domu murowanego.

Grubość stropu

Strop domu szkieletowego zbudowany jest z wielu warstw termo- i dźwiękoizolacyjnych, takich jak izolacja akustyczna twarda i miękka, mata wygłuszająca czy folia paraizolacyjna. W wersji podstawowej grubość stropu wynosi około 32cm.

Przekrój dachu

Dach domu szkieletowego wykonany jest niemalże z tych samych materiałów co dach domu budowanego metodą tradycyjną, murowaną. O jego wytrzymałości termicznej i konstrukcyjnej decydują krokwie z drewna iglastego, czterostronnie struganego, warstw ocieplających i głuszących oraz dowolnego rodzaju pokrycia dachowego.

domy szkieletowe przekrój dachu

Nowoczesne Domy szkieletowe, pomimo cieńszej niż w metodzie murowanej konstrukcji ścian czy stropów, cechują się jednak doskonałymi parametrami akustycznymi i cieplnymi. Jakość zastosowanych warstw wpływa znacząco na stabilność budynku oraz niższy, aniżeli w domach murowanych, współczynnik straty ciepła (czyt. mniej energii potrzebnej jest do ogrzania budynku i do podtrzymania optymalnej dla komfortu temperatury), a co za tym idzie, niższy koszt utrzymania. Ponadto, zbudowane z materiałów naturalnie ciepłych i odpychających wilgoć na zewnątrz budynku, pomieszczenia domów drewnianych szkieletowych zachowują unikalny mikroklimat i wentylację, zapobiegające powstawaniu pleśni.

Michał Żebrowski
Michał Żebrowski
Właściciel Star-Drew